Aktualności

24 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
2016.01.26 09:56

„Mierzmy wysoko – pediatria i godna opieka ludzi w podeszłym wieku” to hasło 24 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która 10 stycznia 2016 roku zagrała również w Rzeczniowie. Tradycyjnie harcerze z Rzeczniowa byli wolontariuszami podczas WOŚP. Zbiórkę pieniędzy do puszek zaczęli już o godzinie 9.00.
Od godziny 14.30 zbiórka przeniesiona została na teren szkoły. Imprezę zamkniętą uroczyście otworzył Wójt Gminy Rzeczniów Pan Karol Burek. Uczestników spotkania przywitali także partnerzy przedsięwzięcia w osobach: Krystyna Wojtowicz - dyrektor GiPBP, v-ce dyrektor Zespołu Szkół w Rzeczniowie Dorota Dąbrowska oraz druhna Agnieszka Prokop-Kubik.
Impreza obfitowała w wiele działań, do których przyczynili się partnerzy: Urząd Gminy, bibliotekarze GiPBP, nauczyciele z ZS w Rzeczniowie, harcerze, Ochotnicza Straż Pożarna w Pawliczce, Kino za Rogiem, Stowarzyszenie „Senior”. Każdy mógł spędzić mile czas uczestnicząc w warsztatach artystycznych „Wzgórze twórczych serc”, obejrzeć propozycje Kina za Rogiem ( bajki dla dzieci oraz film „Bilet na księżyc”), uczestniczyć w zawodach sportowych, wziąć udział w aukcji przyniesionych przedmiotów.
Zainteresowaniem cieszył się blok „Strażak na wysokości zadania”, w trakcie którego młodzi strażacy - ochotnicy zaprezentowali sprzęt używany podczas akcji ratowniczych na drogach i przeprowadzili konkurs dla najmłodszych. Jak co roku młodzież i dorośli zagrali towarzyskie mecze piłki siatkowej, które dostarczyły wiele emocji kibicującym.
Ponadto 24 Finał WOŚP uprzyjemniły piosenki w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej
w Rzeczniowie.
Dziękujemy sponsorom za wszystkie przedmioty przekazane na licytacje oraz wszystkim pozostałym ludziom dobrej woli. Miłym akcentem były torty przekazane na aukcje przez Cukiernię „Małgorzatka” oraz przez Wójta Gminy Karola Burka. Po wylicytowaniu każdy uczestnik spotkania mógł spróbować tej słodkiej przekąski.
Wręczone dyplomy w wielu konkursach, wykonane własnoręcznie serduszko oraz wiele zdjęć zostaną pamiątką tegorocznej imprezy.
Jak podaje sztab WOŚP w Rzeczniowie po wstępnym przeliczeniu harcerzom udało się zebrać około cztery tysiące złotych. Jest to bardzo dobry wynik!
Do zobaczenia za rok. Sie ma!


Relacjonowały:
Bożena Giemza, Krystyna Wójtowicz

 

,

Powrót do pełnej listy aktualności