Aktualności

IX Rzeczniowski Rajd Rowerowy - relacja
2016.05.10 12:01

Ponad 150 rowerzystów uczestniczyło w IX Rzeczniowskim Rajdzie Rowerowym organizowanym przez Wójta Gminy Rzeczniów. Przejechali ponad 30 kilometrów.

Ponad 30 km mieli do przejechania uczestnicy „Rzeczniowskiego Rajdu Rowerowego – Ty i Ja. Rowery dwa” organizowanego już po raz IX przez Wójta Gminy Rzeczniów, we współpracy z Zespołem Szkół w Rzeczniowie, Gminną i Powiatową Biblioteką Publiczną w Rzeczniowie oraz Stowarzyszeniem Tworzyć Edukować Rozwijać. Rajd odbył się w sobotę 7maja. Rozpoczął się o godzinie 9.00 na placu przy Urzędzie Gminy w Rzeczniowie. Tu przez pół godziny trwała rejestracja uczestników. Po 9.30 Pan Karol Burek Wójt Gminy Rzeczniów otworzył oficjalnie rajd. Zanim peleton wyruszył w trasę Kierownik Posterunku w Siennie Pan Paweł Pastuszka przekazał kilka uwag na temat bezpieczeństwa na trasie. Na czele peletonu pojechał Pan Witold Pastuszka oraz Pan Jacek Piątek. Tym razem trasa rajdu prowadziła przez teren gminy Rzeczniów i Sienno. Na trasie znalazły sięmiejscowości: Rzeczniów - Jelanka – Janów – Jawor Solecki– Wyględów – Pawliczka – Osinki - Ciecierówka – Pasztowa Wola – Podkońce – Rzechów - Rzeczniówek- Rzeczniów. Peleton pokonał trasę w eskorcie policji, która dbała o bezpieczeństwo uczestników otwierając i zamykając peleton oraz zabezpieczając wszystkie skrzyżowania. Uczestnicy w miłej atmosferze pokonali malowniczą trasę i ok. godziny 13 dotarli na metę. A tu jak zawsze na placu przy ZS w Rzeczniowie czekał na uczestników gorący posiłek – kiełbaski z grilla. W trakcie rajdu odbył się konkurs „Spostrzegawczy rowerzysta” przygotowany przez Gminną i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Rzeczniowie. Zwycięzcom i uczestnikom konkursu nagrody i dyplomy wręczył Wójt Gminy. Po wręczeniu nagród Wójt Gminy podziękował wszystkim za wytrwałość i zakończył oficjalnie rajd.
Warunki pogodowe sprzyjały uczestnikom rajdu. Bezchmurne niebo i ciepły majowy wiatr dodawały uczestnikom humoru. W wydarzeniu wzięło udział 153 uczestników. Na kolejny, tym razem jubileuszowy X rajd zapraszamy już we wrześniu.

 


Więcej zdjęć w galerii

 

Powrót do pełnej listy aktualności