Aktualności

Piknik Rodzinny - relacja
2016.06.09 11:59

W dniu 5 czerwca (niedziela) odbył się Piknik Rodzinny. Tego dnia dzieci z gminy Rzeczniów i okolic obchodziły swoje święto na rzeczniowskim kompleksie rekreacyjno – sportowym. Impreza zorganizowana wspólnie przez: Urząd Gminy w Rzeczniowie, Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Pastuszki w Rzeczniowie, Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Grabowcu oraz Gminną i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Rzeczniowie cieszyła się dużym uznaniem wśród dzieci i ich rodziców.
W ramach pikniku odbył się bieg uliczny z podziałem na kategorie wiekowe. Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Następnie Wójt Gminy Rzeczniów- Pan Karol Burek oficjalnie otworzył „Piknik Rodzinny”.
Zorganizowano wiele konkursów i zabaw dla dzieci i rodziców. Po wykonaniu pakietu konkurencji każdy otrzymywał nagrodę. Wśród atrakcji były również animacje taneczne oraz taneczna podróż po Europie prowadzone przez animatora zabaw.Niektórzy zmienili się nawet nie do poznania za sprawą fantastycznych makijaży.
Można było również zjeść smaczną grochówkę oraz krążki, przygotowane przez panie z obsługi szkół.. Cały poczęstunek serwowany był nieodpłatnie. Dodatkowo wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek w postaci batoników i soków, ufundowanych przez Wójta Gminy Rzeczniów.
W czasie imprezy odbył się konkurs „Talent Gminy Rzeczniów”, w którym uczestnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne w dwóch kategoriach. W kategorii 6-12 lat zwyciężył duet „Pop Stars” w składzie Agata Burek i Julia Nachyła, II miejsce zajęła Julia Fudalewska, natomiast III – Julia Szczeblewska. W kategorii 13-16 lat: I miejsce – Angelika Ciucias, II – Paulina Marchewka. Laureaci są uczniami Zespołu Szkół w Rzeczniowie. Nagrodę publiczności otrzymał debiutant konkursu- zespół „CrazyTrios” reprezentujący PSP w Grabowcu. Wszyscy uczestnicy Konkursu „Talent Gminy Rzeczniów” i biegu ulicznego otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe.
W czasie pikniku zapoczątkowano akcję „Cala polska czyta dzieciom”, w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia „Czytamy dla wszystkich”, której celem jest zachęcanie rodziców, do głośnego czytania swoim dzieciom 20 minut dziennie. Blok rozpoczęła Dyrektor GiPBP w Rzeczniowie – Pani Krystyna Wójtowicz oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty – Pani Danuta Kubiś. Wśród czytających na scenie fragmenty utworów literackich byli: Wójt Gminy Rzeczniów – Pan Karol Burek, Przewodnicząca Rady Gminy - Pani Barbara Gębusia, Dyrektor Zespołu Szkół w Rzeczniowie – Pan Zbigniew Korycki wraz z Panią dr Judytą Perczak, nauczycielka klas młodszych PSP w Rzeczniowie - Pani Justyna Wodzyńska, bibliotekarka - Pani Bożena Małgorzata Giemza. W czasie imprezy Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie zainaugurowała wystawę malarską Dariusza Kozła pt. "Od codzienności do baśniowości" Ostatnim punktem imprezy była zabawa taneczna z zespołem AKORD. Rozpoczęła się o godzinie 18.00 i trwała do późnych godzin wieczornych.
 

Więcej zdjęć w Galerii 

Powrót do pełnej listy aktualności