Aktualności

FESTIWAL W DECHĘ! - I o to chodzi!
2016.08.04 14:36

Za nami FESTIWAL W DECHĘ! Zabujaj się w Rzeczniowie. Festiwal przeprowadzony został w lekkiej, wakacyjnej formule z myślą o mieszkańcach gminy jak również przyjaciołach z gmin sąsiednich. Imprezę rozpoczął występ zespołu AKORD. To miejscowy zespół, który już dobrze dał się poznać na wielu okolicznych festynach i piknikach. Tym razem też rozbawił Rzeczniowską publiczność i nadał ton dalszej zabawie. Po energicznym występie zespołu na scenę wszedł Wójt Gminy Pan Karol Burek i oficjalnie otworzył FESTIWAL W DECHĘ! Zabujaj się w Rzeczniowie. W swojej wypowiedzi nawiązał do nazwy nowego festiwalu i dodał, że Rzeczniów to doskonałe miejsce, żeby się zabujać: po pracy, na imprezie, na rowerze, na szlaku…. W dziewczynie, chłopaku i malowniczej okolicy. Życzył przy tym wszystkim udanej zabawy.
Następnie przyszedł czas na koncert pod zagadkową nazwą ZABUJANI a w nim mogliśmy zobaczyć lokalnych wokalistów i tancerzy, uczestników ŚDS w Podkońcach oraz występ Chóru „Rzeczniowiacy”. Grupa Artystyczna „Pegaz” premierowo wykonała utwór „Zabujałam się w Rzeczniowie”. Utwór, do którego słowa przygotowane zostały specjalnie na tą okazję. Także zespół Akord przygotował niespodziankę dla festiwalowiczów i na scenie zabrzmiał utwór Ich Troje „Zabujałem się”, który doskonale wpisał się w charakter festiwalu.
Na scenie lekką, pozytywną atmosferę wprowadzali prowadzący Sylwia Pysiak i Kamil Górski z Radia Rekord.

Pomimo zbierających się chmur nad Rzeczniowem uczestnicy mieli doskonałe humory. Niespodzianki, konkursy i zaskakujące wydarzenia. Element zaskoczenia pojawił nawet podczas oficjalnego przywitania zaproszonych gości kiedy to Wójt Gminy Karol Burek, odstępując od przyjętej zwyczajowo formy powitania, wszedł między uczestników festiwalu i wyszukując w tłumie powitał osobiście gości, którzy przyjęli zaproszenie na FESTIWAL W DECHĘ.
Wielbiciele motoryzacji mogli spotkać się z motocyklistami z Klubów motocyklowych Trzy Korony Iłża oraz MOTOLIPSKO, którzy z głośnym wyciem silników wjeżdżali na płytę boiska wzbudzając tym samym ogromne zainteresowanie wśród publiczności.
W godzinach wieczornych na scenie wystąpili: Krystal Summer, Pozytywka oraz Młodzi i Piękna. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Wydarzeniem towarzyszącym imprezie był Jarmark Rozmaitości promujący lokalne wyroby i wytwórczość regionalną. Lokalni twórcy i organizacje z terenu gminy, powiatu oraz LGD wystawili stoiska na których znalazły się produkty regionalne: potrawy, miody, rękodzieło. Swoje stoiska prezentowali również przedsiębiorcy, organizacje i instytucje. Wójt Gminy składa serdeczne podziękowania dla wszystkich wystawców, którzy wnieśli swój wkład w ubarwienie tego wydarzenia a tym samym w budowanie atrakcyjnego wizerunku regionu. A byli to:
1. Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie
2. Środowiskowy Dom Samopomocy w Podkońcach
3. Nadleśnictwo Marcule
4. Policja, która przeprowadziła konkurs dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych. Na stoisku znalazł się również symulator zderzeniowy.
5. Delikatesy Centrum GS Samopomoc Chłopska
6. EkoImpuls Sp. z o.o. – tu mieszkańcy gminy mogli uzyskać informacje na temat dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych. Prowadzony był również konkurs wiedzy dla najmłodszych.
7. Plejada Sp. z o.o. Autoryzowany dealer Kia
8. Kwiaciarnia Flora Katarzyna Grudniewska
9. Oriflame Dorota Pisarek
10. Stowarzyszenie SENIOR w Rzeczniowie
11. Koło Gospodyń Wiejskich z Krzyżanówki
12. Stowarzyszenie Kobiet Ambitnych z Bilczy wraz z delegacją z gminy Obrazów
13. Buszkowickie Warsztaty Rękodzieła „Słoneczka”. Tu prowadzona była zbiórka nakrętek typu PET w ramach akcji „Z pomocą Bartusiowi”
14. Krzysztof Wiatrowski – stoisko pszczelarskie, Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Lipskiej
15. Maria i Tadeusz Gębka – stoisko pszczelarskie
16. Grzegorz Tyrała – stoisko rzeźbiarskie
17. Eugeniusz Cierluk – stoisko rzeźbiarskie
18. Maciej Nowek – stoisko pszczelarskie
19. Ewa Ciesielska - rękodzieło
20. Gminny Ośrodek Kultury w Siennie
21. Szlachetna Paczka – obok prowadzona była również zbiórka publiczna na leczenie Krzysia.
22. Wydawnictwo Radostowa.

FESTIWAL W DECHĘ! to zaangażowanie i wsparcie wielu przedsiębiorców, osób dobrego serca, które rozumieją potrzebę integracji, zabawy i dzielenia się swoim pozytywnym postrzeganiem ludzi i otaczającej rzeczywistości. Dlatego im wszystkim Wójt Gminy składa gorące podziękowania. To dzięki nim mogliśmy się "Zabujać się w Rzeczniowie". Wśród grona firm i przedsiębiorców znaleźli się:
1. Delikatesy Centrum - GS Samopomoc Chłopska
2. Barato Sp. z o.o. – Delikatesy Centrum w Lipsku
3. Eko Impuls Sp. z o. o.
4. Bank Spółdzielczy w Iłży
5. M. B. Bus Mirosław Buszkiewicz
6. PHU „Grudex” Lipsko - Aneta i Sławomir Grudniewscy
7. Krzysztof Janas Usługi Ekologiczne Eko Jas.
8. MET-CHEM Sklep wielobranżowy Sylwia i Krzysztof Kępczyk
9. Darkom - Dariusz Pisarek
10. "Zakład Instalacji Wod Kan Dygas Sp.J."- Katarzyna i Piotr Dygas
11. „Giga Komputer” - Ilona i Karol Skupień
12. Gabinet Weterynaryjny Mariusz Jacek Dzik
13. BIO- TECH Sp. z o. o.
14. „DRO-MAR” - Joanna i Marcin Dróżdż
15. Zakład Instalacyjny „Janczes” Jan Podymniak Czesław Janicki Sp. j.
16. PPHU „KUBAR”- Anna i Andrzej Fijas
17. Elektro – Bud Damian Fudalewski
18. BH- Oil Sp. z o. o.- Bartłomiej Kiepas
19. Plejada Sp. z o. o. „KIA MOTORS”
20. Kwiaciarnia Flora - Katarzyna Grudniewska
21. Apteka - Iwona Sobulska – Wicik
22. PHU WIŚNIOPOL – PAL - MASZ Stacja Paliw - Piotr Stępień
23. Punkt Apteczny – Mirosława i Stanisław Włodarscy
24. KOLOR - Graf Lipsko - Izabela i Tomasz Szepietowscy
25. Oriflame - Dorota Pisarek
26. TRANS-HEN Zofia i Henryk Babut
27. TARTAK - Ewa i Krzysztof Fijas
28. POD PRETEKSTEM – Alicja Łygan
29. Gospodarstwo Rolne – Paweł Pastuszka
30. PPHU ROLKO –Alicja i Andrzej Kołton
31. MIX – DACH - Andrzej Pastuszka
32. PPUH MIREX- Mirosław Kwapiński


Podziękowania za przygotowanie festiwalu należą się partnerom, którzy swoimi działaniami wspierali realizację imprezy. Wójt Gminy Rzeczniów Karol Burek składa serdeczne podziękowania dla Gminnej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rzeczniowie z Panią Krystyną Wójtowicz – dyrektorem biblioteki, Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Pastuszki w Rzeczniowie z dyrektorem Zbigniewem Koryckim, dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Podkońcach z kierownikiem Agnieszką Chamerską oraz dla Chóru Rzeczniowiacy i Stowarzyszenia „SENIOR” w Rzeczniowie. Swoje podziękowania Wójt Gminy kieruje również do pracowników Urzędu Gminy, którzy jak zawsze wykazali się pełnym profesjonalizmem i ogromnym zaangażowaniem.
Festiwal objęty został Patronem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego. Odbieramy to jako wyraz uznania Pana Marszałka dla naszych działań.
Szczególne podziękowania Wójt Gminy kieruje do partnerów medialnych tego wydarzenia. To ich profesjonalizm pozwolił na oddanie charakteru FESTIWALU W DECHĘ. Dzięki nim w tym dniu gminę Rzeczniów odwiedziło mnóstwo gości.
Za współpracę i medialny wizerunek festiwalu podziękowania należą się Radomskiej Grupie Mediowej w skład której wchodzą Radio Rekord, portal Co Za Dzień, tygodnik 7Dni, Super Hit.pl, RADOMLED.pl. Patronat medialny nad festiwalem sprawowało również Twoje Radio Lipsko, wieloletni partner gminy Rzeczniów a także Stowarzyszenie Polskich Mediów oraz TTG Dziennik Turystyczny.

Festiwal to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą i którzy w nim uczestniczą. To wielka radość dla nas widzieć jak fantastycznie się bawicie i jak dobrze czujecie się w naszej gminie. Dlatego już teraz zapraszamy na nasz kolejny FESTIWAL W DECHĘ! Zabujaj się w Rzeczniowie. A to już za rok.

 

Więcej zdjęć w Galerii

Powrót do pełnej listy aktualności