Aktualności

Potańcówka w Rzeczniowie
2016.11.29 10:57

W sobotę 26 listopada w Rzeczniowie odbyła się kolejna potańcówka pod szyldem Wiejskich Klubów Tańca. Impreza bardzo klimatyczna, charakterem przypominająca dawne wiejskie potańcówki. Na scenie wystąpiła Kapela Bronka Machla oraz Wesoła Czwórka. Inicjatorem przedsięwzięcia była Grupa Nieformalna Inspiracja, w skład której wchodzą mieszkańcy Rzeczniowa. To grupa osób, które bardzo mocno chcą przypomnieć i przywrócić dawne tradycje. Grupa zawiązała się z inicjatywy Justyny Niedzieli-Gawlik oraz Agnieszki i Jacka Piątków. Razem z nimi działają Małgorzata i Witold Pastuszka, Agnieszka i Piotr Kępczyk, Justyna Bębenek, Karol Węgrzecki.
Potańcówki w starej klimatycznej remizie strażackiej to pierwszy etap na drodze do przywrócenia tradycji. Są już kolejne pomysły. Trwają rozmowy z osobami z terenu Gminy Rzeczniów i nie tylko. Swoją chęć współpracy wyraził Pan Adam Bajon, wieloletni kierownik i choreograf Zespołu pieśni i tańca w Rzeczniowie. Te pomysły które powstają mają szansę na pozytywne i długotrwałe efekty pod warunkiem, że będzie na nie otwarcie ze strony wielu osób i organizacji. Dlatego Grupa zaprasza do współpracy.
Członkowie Grupy składają gorące podziękowania Wójtowi Gminy, Panu Karolowi Burkowi za przychylność i wsparcie inicjatywy. To bardzo budujące, że Samorząd Gminy widzi potrzebę w realizacji tego typu przedsięwzięć. Szczególne podziękowania należą się uczestnikom potańcówek, bez których te imprezy nie mogłyby się odbyć.
Już w karnawale planowane są kolejne potańcówki. Dlatego jeśli ktoś jeszcze nie skorzystał z tej oferty już teraz zapraszamy do Rzeczniowa.

 

 

Powrót do pełnej listy aktualności