Aktualności

Festiwal w DECHĘ! Zabujaj się w Rzeczniowie
2017.07.14 15:51

Już 30 lipca Wójt Gminy Rzeczniów Karol Burek zaprasza na kolejny Festiwal w DECHĘ! Zabujaj się w Rzeczniowie.
Koncepcja imprezy oraz jej lekka, wakacyjna formuła przygotowana została z myślą o mieszkańcach gminy oraz gmin sąsiednich. To czas na aktywny odpoczynek, integrację ale także na zapoznanie się z dobrodziejstwami regionu. To miejsce do zaprezentowania oferty partnerów biznesowych i organizacji współpracujących z Samorządem, lokalnych twórców i rękodzielników.
Rzeczniów to doskonałe miejsce, żeby się zabujać: po pracy, na imprezie, na rowerze, na szlaku…. W dziewczynie, chłopaku i malowniczej okolicy. Więc spotkajmy się na Festiwalu.
W tym roku przygotowaliśmy dla Was sporo atrakcji muzycznych i nie tylko.
Na powitanie zagra Zespół AKORD. To młodzi ludzie, niezwykle energiczni, grający różnorodny repertuar.
Wzorem ubiegłego roku w ramach festiwalu odbędzie się koncert pod tajemniczą nazwą ZABUJANI a w nim występy lokalnych artystów. Będzie śpiew, będzie też taniec. Specjalnie dla Was wystąpią: Chór "Rzeczniowiacy", Kapela Bronka Machla, Emilia Burek, Kuba Olesiński, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Podkońcach i jeszcze kilku młodych lokalnych artystów. W tym czasie będzie można zatańczyć oberka na dechach. Bo to w końcu Festiwal w DECHĘ!Dlatego pod sceną tańczyć będziemy na dechach. Tak jak ostatnio dzieję się to w starej remizie w Rzeczniowie za sprawą organizowanych tam potańcówek. W tym dniu postaramy się przenieść Wiejski Klub Tańca z remizy na festiwalowe dechy. Wszystkich sympatyków ludowej muzyki i tradycyjnych oberków zapraszamy do wspólnej zabawy.
W kolejnej części festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie Kapela Zbóje, Andre, Defis i Mateusz Mijal, Zespół AKORD.
Kapela góralska "Zbóje" to jeden z bardziej znanych zespołów na Podhalu w stylu i klimacie bazującym na muzyce swojego regionu. Zespół wykreował ciekawy styl będący połączeniem różnych gatunków muzyki. Koncert pozwoli przeprowadzić uczestników z lokalnego w bardziej koncertowy klimat wieczoru.

O godz. 19 zapraszamy na koncert ANDRE. ANDRE, to pseudonim artystyczny, pod którym ukrywa się Andrzej Marcysiak, lider zespołu, autor większości tekstów, muzyki, a także sympatyczny człowiek któremu w duszy gra muzyka...Artysta ten zadebiutował na scenie muzyki tanecznej w roku 2010 i szybko zdobył sobie rzesze fanów przez co jest osobą rozpoznawalną."Ale Ale Aleksandra" to jeden z najbardziej znanych hitów zespołu. Inne to „Czarodziejko serc złodziejko" czy znana wszystkim "Kasiu Kasieńko”.
Następnie na scenie wystąpi DEFIS. To zespół, który zaistniał na rynku muzyki, po udziale w 2 edycji telewizyjnego show Disco Star w POLO TV. Zespół znany jest przede wszystkim z takich hitów disco polo jak: „Niespotykany Kolor”, „Tak Bardzo Tego Chcę”, „Jeden Gest”, „Wciąż o Tobie Mam Sny” czy „Lek Na Życie”.
O 22 zaśpiewa Mateusz Mijal. Karierę solową rozpoczął w roku 2012 singlem "Winny", nagranym wspólnie z jednym z najbardziej znanych polskich raperów Liberem. Piosenka bardzo szybko stała się hitem i pozwoliła Mateuszowi zaistnieć na polskiej scenie muzycznej i zyskać tysiące fanów w całym kraju. Możemy słuchać go też w przebojach „Niech się ludzie śmieją”, „Zabijasz mnie”, „Wirtualni”.
Po długim bloku koncertowym na zabawę pod gołym niebem zaprosi Zespół AKORD. Gosia, Maciek, Sebastian, Damian i Jasiek zapewnią świetną zabawę. Z nimi nie można się nudzić. Będzie też DJ RAVER.
Festiwal w Dechę! Zabujaj się w Rzeczniowie to nie tylko występy i koncerty. Imprezie towarzyszy JARMARK ROZMAITOŚCI promujący lokalne wyroby i wytwórczość regionalną. Lokalni wytwórcy oraz organizacje z terenu gminy, powiatu czy LGD mogą wystawić stoiska na których znajdą się produkty regionalne: potrawy, miody, rękodzieło.
Wielbicieli motoryzacji zapraszamy na spotkanie z naszymi wieloletnimi Partnerami: Klubem motocyklowym Trzy Korony Iłża oraz MOTOLIPSKO. Będą też konkursy. A dodatkowo wesołe miasteczko i ogródki gastronomiczne.
Jednym słowem 30 lipca wszystkie drogi prowadzą do Rzeczniowa. Dobra zabawa gwarantowana.

 

Taką moc atrakcji możemy zaproponować dzięki zaangażowaniu wielu partnerów, którzy wspierają działania na rzecz lokalnej społeczności. A są to:
DRO-MAR Joanna i Marcin Dróżdż
Bank Spółdzielczy w Iłży
M.B. BUS Mirosław Buszkiewicz
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Arkada Dela Emil Dygas
Elektro-Bud Damian Fudalewski
BIOTECH Sp. z o.o.
SGW BudownictwoWaldemar Stelmach Spółka Komandytowa
Polski Instytut Audytów Energetycznych
GrudexP.H.U. Aneta i Sławomir Grudniewscy
KUBAR Anna i Andrzej Fijas
MET-CHEM Sylwia i Krzysztof Kępczyk
GIGA Komputer
DARKOM Dariusz Pisarek
GS- Delikatesy Centrum
Zakład Instalacji WOD-KAN DYGAS Spółka Jawna
EKOROM USŁUGI INSTALACYJNO-BUDOWLANE – Roman Borek
ZAKŁAD INSTALACYJNY JANCZES JAN PODYMNIAK CZESŁAW JANICKI SPÓŁKA JAWNA
SYSTEM-BUD Sylwester Skrobisz
TUW Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych
Plejada Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer KIA Motors Polska
ORIFLAME Dorota Pisarek
P.U.H. SIGNAL Andrzej Biesiada
TARTAK- Ewa i Krzysztof Fijas
TRANS-HEN Zofia i Henryk Babut
GOSPODARSTWO ROLNE – Paweł Pastuszka
RAMONA AUTORYZOWANY DILER HUSQVARNA - Edyta Mendel
KOLOR- Graf Lipsko- Izabela i Tomasz Szepietowscy
Barbara i Wiesław Gębusia
PHU WIŚNIOPOL –PAL-MASZ Stacja Paliw- Piotr Stępień
PPHU ROLKO –Alicja i Andrzej Kołton
PPUH MIREX- Mirosław Kwapiński
APTEKA- Iwona Sobulska – Wicik
Kwiaciarnia FLORA Katarzyna Grudniewska
PUNKT APTECZNY – Mirosława i Stanisław Włodarscy

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.
Patronat medialny: Radomska Grupa Mediowa, Twoje Radio Lipsko, Echo Dnia
 

Powrót do pełnej listy aktualności