Aktualności

Festiwal w DECHĘ! Zabujaj się w Rzeczniowie - relacja
2017.08.03 08:41

30 lipca odbył się kolejny Festiwal w DECHĘ! Zabujaj się w Rzeczniowie.
Wypowiedź Wójta Gminy Karola Burka: „Kolejny Festiwal w Dechę przechodzi do historii. Jeszcze rok temu nawet nie marzyliśmy o takiej mega imprezie w naszej fantastycznej gminie. Popatrzcie dopiero druga edycja a już taki sukces. Można się zabujać. A to za sprawą naszych wspaniałych GWIAZD, cudownych sponsorów i życzliwych partnerów festiwalu. Nie byłoby również tego ogromnego i niepowtarzalnego show bez naszej fantastycznej publiczności. Kochani, dziękuję Wam z całego serca za wspólną zabawę i klimat jaki tworzycie. Tak zabujać się można tylko w Rzeczniowie.”
Na imprezę, która pod koniec lipca odbywa się w Rzeczniowie, przyjechało więcej osób, niż mieszkańców samej gminy. – „Przyjechały też osoby z powiatów: lipskiego, radomskiego, zwoleńskiego, starachowickiego i innych. Nie jestem w stanie wszystkich wymienić, było nas jednak ponad 10 tys. osób. Jesteśmy zaskoczeni, bo taka liczba przerosła nasze oczekiwania - mówi Karol Burek, wójt Rzeczniowa. - To niesamowite! Ogromne podziękowania należą się pani Sylwii Pysiak i panu Dominikowi Piekarskiemu z Radia Rekord, którzy fantastycznie poprowadzili imprezę. Dużo pozytywnej energii, świetna interakcja z publicznością, życzliwość ze sceny. Świetna robota!”
Festiwal był doskonałą okazją do integracji, zabawy i aktywnego odpoczynku. Dzięki ogromnemu wachlarzowi atrakcji, imprezę zachwalali uczestnicy w różnym wieku. Na scenie wystąpili m.in. zespół muzyczny Akord, Kapela Bronka Machla, Grupa młodzieży w ludowym repertuarze, Emilia Burek, Chór Rzeczniowiacy, Kuba Olesiński i Zofia Marcula, Julia Fudalewska. Była także Kapela Zbóje, która zachęciła ludzi do zabawy na specjalnie przygotowanych na festiwal dechach.
Koncepcja imprezy oraz jej lekka, wakacyjna formuła przygotowana została z myślą o mieszkańcach gminy oraz gmin sąsiednich. Był to czas na aktywny odpoczynek, integrację ale także na zapoznanie się z dobrodziejstwami regionu. Zaprezentować swoje oferty mogli tutaj partnerzy biznesowi i organizacje współpracujące z Samorządem, lokalni twórcy i rękodzielnicy.
Rzeczniów to doskonałe miejsce, żeby się zabujać: po pracy, na imprezie, na rowerze, na szlaku…. W dziewczynie, chłopaku i malowniczej okolicy.
W tym roku za sprawą licznych atrakcji mamy nadzieję, że udało się zabujać w Rzeczniowie wielu osobom.
Na powitanie zagrałZespół Muzyczny AKORD.To młodzi ludzie, niezwykle energiczni, grający różnorodny repertuar. Po pełnym pozytywnej energii występie Wójt Gminy Rzeczniów Karol Burek dokonał otwarcia w dechę! życząc wszystkim dobrej zabawy i tego by mogli się w tym dniu zabujać, każdy na swój sposób.
Następnie rozpoczął się koncert pod tajemniczą nazwą ZABUJANI a w nim występy lokalnych artystów. Był śpiew, był też taniec. Na scenie wystąpili uczestnicy ze Środowiskowego Domu pomocy w Podkońcach w spektaklu „Super gwiazda”. Potem na scenie pojawił sięChór "Rzeczniowiacy" pod kierownictwem Pana Marcina Jaworskiego. Chórzyści wykonali kilka regionalnych utworów. Następnie zaprezentowała się najmłodsza uczestniczka festiwalu Julia Fudalewska i wykonała utwór Magiczna Podróż, później widzieliśmy ją jeszcze w tańcu. Kolejnym punktem występ tanecznej formacji Candela. Wszystkie dziewczyny, które wystąpiły pochodzą z Gminy Rzeczniów.
Na festiwalu nie mogło zabraknąć ludowej nuty. Dlatego też na festiwalowej scenie zaprezentowali się Kuba Olesiński, mieszkaniec Rybiczyzny wraz ze swoją koleżanką Zofią Marculą. Zaraz po nich Kapela Bronka Machla.Kapela w składzie Bronek Machel – akordeon, Jan Rożek – klarnet, Zygmunt Ulikowski – perkusja. Panowie są doświadczonymi muzykantami, którzy od wielu lat grają w różnych zespołach. W takim składzie grają od 4 lat. Grywają na lokalnych imprezach i przeglądach. Z Rzeczniowem są ostatnio mocno związani a to za sprawą odbywających się tutaj potańcówek. Panowie już kilkakrotnie grali na potańcówce w starej remizie w Rzeczniowie. Potańcówki stały się tu bardzo popularne. Niepowtarzalny klimat i urok ludowej muzyki i dechy do tańca. I właśnie na festiwalu mieliśmy namiastkę takiej potańcówki. Na dechach mogli zatańczyć i zawirować wszyscy miłośnicy oberków i mazurków.
Bo to w końcu Festiwal w DECHĘ! Na chwilę przenieśliśmy Wiejski Klub Tańca z remizy na festiwalowe dechy.
Była też grupa młodych ludzi z Zespołu Szkół w Rzeczniowie. Grupa na nowo reaktywowana za sprawą realizowanego projektu „Zafiksowani na ludowo”. Grupa w składzie: Julka, Agata, Andżelika, Małgosia, Adrian, Bartek, Zuzia, Paulina, Klaudia zaprezentowała się w ludowym repertuarze: Stary jose stary, Lipka, Zachodzi słoneczko, Jedzie Janek jedzie. Akompaniował im Bronek Machel oraz Paweł Kozak na akordeonach.
W niezwykle energicznym repertuarze zaprezentowała się Emilia Burek. Wybrane przez nią utwory wprowadziły uczestników w dalszy klimat wieczoru.
Im robiło się później, tym na scenie pojawiały się większe gwiazdy. Każdy znalazł coś dla siebie. Była Kapela Zbóje, Andre, Defis i Mateusz Mijal.
Kapela góralska "Zbóje" to jeden z bardziej znanych zespołów na Podhalu w stylu i klimacie bazującym na muzyce swojego regionu. Zespół wykreował ciekawy styl będący połączeniem różnych gatunków muzyki. Była moc! Na scenie i na dechach.
Po godz. 19 odbył się koncert ANDRE.ANDRE, to pseudonim artystyczny, pod którym ukrywa się Andrzej Marcysiak, lider zespołu, autor większości tekstów, muzyki, a także sympatyczny człowiek któremu w duszy gra muzyka...Usłyszeliśmy m.in. kilka bardzo znanych utworów"Ale Ale Aleksandra", „Czarodziejko serc złodziejko", "Kasiu Kasieńko”.
Następnie na scenie wystąpił DEFIS. Usłyszeliśmy znane hity: „Niespotykany Kolor”, „Tak Bardzo Tego Chcę”, „Jeden Gest”, „Wciąż o Tobie Mam Sny” czy „Lek Na Życie”.
Po 22 zaśpiewał Mateusz Mijal, rozpoczynając utworem „Winny". Świetny kontakt z publicznością, znane hity i bisy w pełni zadowoliły zebraną publiczność.
Po długim bloku koncertowym na zabawę pod gołym niebem zaprosił Zespół AKORD. Gosia, Maciek, Sebastian, Damian i Jasiek zapewnili świetną zabawę. Z nimi nie można było się nudzić. Był też DJ RAVER.
Festiwal w Dechę! Zabujaj się w Rzeczniowie to nie tylko występy i koncerty. Imprezie towarzyszył JARMARK ROZMAITOŚCI promujący lokalne wyroby i wytwórczość regionalną. Lokalni wytwórcy oraz organizacje z terenu gminy, powiatu czy LGD mogą wystawić stoiska na których znajdą się produkty regionalne: potrawy, miody, rękodzieło.
Na terenie imprezy zaprezentowały się wystawcy:
TUW – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych
Oriflame
Plejada Autoryzowany Dealer KIA Motors
EKOROM – Usługi Instalacyjno – Budowlane Roman Borek
Polski Instytut Audytów Energetycznych
Środowiskowy Dom Samopomocy w Podkońcach
Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie
Nadleśnictwo Marcule
Stowarzyszenie SENIOR w Rzeczniowie
Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Lipskiej
KGW w Krzyżanówce
Klub Kobiet Kreatywnych w Kunowie

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chocimów
KRUS
Grzegorz Tyrała
Maciej Tyrała
Maciej Nowek
Maria i Tadeusz Gębka
Władysław Waśkowicz – Rękodzieło
Stowarzyszenie Razem dla Obrazowa
OSP Rzeczniów
OSP Rzechów
Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu
Jacek Warchoł

Wielbiciele motoryzacji mogli spotkać się z naszymi wieloletnimi Partnerami: Klubem motocyklowym Trzy Korony Iłża oraz MOTOLIPSKO. Motocykliści z Klubu Trzy Korony Iłża przygotowali niespodziankę dla uczestników festiwalu, zapraszając Radnych Gminy oraz gości festiwalu na przejażdżkę po terenie gminy.
Były też konkursy. A dodatkowo wesołe miasteczko i ogródki gastronomiczne. Imprezie, podczas której wystąpiły nie tylko zespoły znane w regionie, ale i największe gwiazdy muzyki tanecznej ostatnich miesięcy, towarzyszył szereg innych atrakcji: stoiska rodzimych przedsiębiorców i rękodzielników; były też karuzele duże i małe, samochody i loterie, czyli wesołe miasteczko.
Jednym słowem 30 lipca wszystkie drogi prowadziły do Rzeczniowa.
Taką moc atrakcji mogliśmy zaproponować dzięki zaangażowaniu wielu partnerów, którzy wspierają działania na rzecz lokalnej społeczności. A są to:
DRO-MAR Joanna i Marcin Dróżdż
Bank Spółdzielczy w Iłży
M.B. BUS Mirosław Buszkiewicz
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Arkada Dela Emil Dygas
Elektro-Bud Damian Fudalewski
BIOTECH Sp. z o.o.
SGW BudownictwoWaldemar Stelmach Spółka Komandytowa
Polski Instytut Audytów Energetycznych
GrudexP.H.U. Aneta i Sławomir Grudniewscy
KUBAR Anna i Andrzej Fijas
MET-CHEM Sylwia i Krzysztof Kępczyk
GIGA Komputer
DARKOM Dariusz Pisarek
GS- Delikatesy Centrum
Zakład Instalacji WOD-KAN DYGAS Spółka Jawna
EKOROM USŁUGI INSTALACYJNO-BUDOWLANE – Roman Borek
ZAKŁAD INSTALACYJNY JANCZES JAN PODYMNIAK CZESŁAW JANICKI SPÓŁKA JAWNA
SYSTEM-BUD Sylwester Skrobisz
TUW Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych
Plejada Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer KIA Motors Polska
ORIFLAME Dorota Pisarek
P.U.H. SIGNAL Andrzej Biesiada
TARTAK- Ewa i Krzysztof Fijas
TRANS-HEN Zofia i Henryk Babut
GOSPODARSTWO ROLNE – Paweł Pastuszka
RAMONA AUTORYZOWANY DILER HUSQVARNA - Edyta Mendel
KOLOR- Graf Lipsko- Izabela i Tomasz Szepietowscy
Barbara i Wiesław Gębusia
PHU WIŚNIOPOL –PAL-MASZ Stacja Paliw- Piotr Stępień
PPHU ROLKO –Alicja i Andrzej Kołton
PPUH MIREX- Mirosław Kwapiński
APTEKA- Iwona Sobulska – Wicik
Kwiaciarnia FLORA Katarzyna Grudniewska
PUNKT APTECZNY – Mirosława i Stanisław Włodarscy

Festiwal odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.
Patronat medialny: Radomska Grupa Mediowa, Twoje Radio Lipsko, Echo Dnia
 

 

 

 

 

Powrót do pełnej listy aktualności