Aktualności

XI Mazowiecki Kongres Rozwoju Obszarów Wiejskich
2017.11.22 09:29

16 listopada w Zegrzu koło Warszawy odbył się XI Mazowiecki Kongres Rozwoju Obszarów Wiejskich, w którym wzięło udział ponad 250 samorządowców z Mazowsza. Gminę Rzeczniów reprezentował Wójt Gminy Pan Karol Burek, Dyrektor Gminnej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rzerczniwie Pani Krystyna Wójtowicz oraz Pani Mariola Kruk - zdobywczyni pierwszego miejsca w konkursie na Najaktywniejszą Liderkę Obszarów Wiejskich w Województwie Mazowiecki. To już 11 edycja Mazowieckiego Kongresu Rozwoju Obszarów Wiejskich, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Spotkanie organizowane przez samorząd województwa mazowieckiego jest doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowych działań podjętych na rzecz rozwoju i modernizacji obszarów wiejskich na Mazowszu. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyło także wręczenie nagród laureatom dwóch konkursów:

1. "Sukcesy widać po sąsiedzku - Najaktywniejsze Sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

2. Najaktywniejsza Liderka Obszarów Wiejskich w Woejwództwie Mazowieckim, w którym pierwszej miejsce i tytuł "Najaktywniejszej Liderki" zdobyła Pani Mariola Kruk.

Pani Mariola z rąk Pani Janiny Ewy Orzełowskiej - Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego odebrała pamiątkowy dyplom i cenne nagrody, które użytkowane będą w Świetlicy Wiejskie/ Remizie OSP Podkońce.

W imieniu Społeczności Gminy Rzeczniów składamy Pani Marioli Kruk najserdeczniejsze gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: http://mazowieckie.ksow.pl/, http://podkonce.blogspot.com/

 

Powrót do pełnej listy aktualności