Aktualności

Radni i Sołtysi z wizytą w Sejmie
2018.02.22 08:11

W dniu 15 lutego br. na zaproszenie Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pani Anny Kwiecień Radni i Sołtysi Gminy Rzeczniów udali się z wizytą do Sejmu. Po dotarciu do biura przepustek i niezwykle ciepłym przywitaniu uczestnicy zostali poddani rutynowej kontroli pirotechnicznej, po której rozpoczęło się zwiedzanie Sejmu.
Pierwszym etapem było wysłuchanie historii Sejmu, którą przedstawiła Pani przewodnik oraz funkcjonowanie współczesnego Parlamentu. Pani przewodnik zapoznała również uczestników wycieczki z pracą, obowiązkami, prawami parlamentarzystów, a także makietą całego kompleksu budynków. Następnie przedstawiciele Rady Gminy i Sołtysi zasiedli w galerii Sali Posiedzeń Sejmu, gdzie wysłuchali ciekawostek związanych z funkcjonowaniem i przebiegiem posiedzeń Sejmu. Kolejnym punktem zwiedzania buł hall główny gdzie znajduje się: tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablota z laskami marszałkowskimi oraz tablica upamiętniająca wizytę wielkiego Polaka – Papieża Jana Pawła II.
Składamy serdeczne podziękowania Pani Poseł Annie Kwiecień za zaproszenie i umożliwienie wizyty w Sejmie oraz asystentom Pani Agnieszce Urbańczyk i Panu Kamilowi Bartuzzi.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie miasta oraz wizyta w Teatrze Capitol, w którym Radni i Sołtysi z Gminy Rzeczniów obejrzeli spektakl „PRZEKRĘT (NIE) DOSKONAŁY”.
 

 

Powrót do pełnej listy aktualności