Aktualności

Obchody 74. rocznicy Bitwy pod Ciecierówką i poświęcenie krzyża karawakowego w Podkońcach
2018.08.23 08:35

Na niedzielę 12 sierpnia przypadły obchody Bitwy pod Ciecierówką, w których uczestniczyły władze Gminy Rzeczniów oraz licznie zebrani mieszkańcy.
Z tej okazji o godzinie 11.00 w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Pasztowej Woli odprawiona została Msza Święta w intencji poległych 74 lata temu w bitwie pod Ciecierówką, która rozegrała się 10-11 sierpnia 1944 roku. Mszę celebrował ksiądz Marek Wójcik - proboszcz parafii. W obchodach uczestniczyły poczty sztandarowe: Gminy Rzeczniów, jednostek OSP oraz Kombatantów. W uroczystościach udział wzięły Władze Gminy Rzeczniów na czele z Wójtem Gminy – Panem Karolem Burkiem i Przewodniczącą Rady Gminy Rzeczniów - Panią Barbarą Gębusią oraz zaproszeni goście: Radni Gminy, przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Lipsku oraz Lasów Państwowych.
Po uroczystej Mszy Świętej zebrani udali się do miejscowości Ciecierówka, gdzie złożone zostały kwiaty przy pomniku poległych. Następnie poświęcony został Krzyż Karawakowy w miejscowości Podkońce w setną rocznicę jego ustawienia w roku 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Wartę honorową przy pomniku i krzyżuzaciągnęli członkowie Związku Strzeleckiego „STRZELEC” Organizacji Społeczno-Wychowawczej Jednostki Strzeleckiej 4036 w Siennie.
 

 

Powrót do pełnej listy aktualności