Aktualności

Nagroda Wójta dla najlepszych uczniów w roku szkolnym 2018/2019
2019.07.08 09:03

Warszawa to stolica Polski i największe miasto kraju. Jest siedzibą najważniejszych polskich władz państwowych: Prezydenta, Sejmu i Senatu, Rady Ministrów. To właśnie to miejsce jako cel wyjazdu uczniów wybrał Wójt Gminy Rzeczniów Karol Burek. Wycieczka była nagrodą ufundowaną przez Wójta Gminy Rzeczniów dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2018/2019 osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.
Do Warszawy grupa wyjechała 3 lipca. Piękna pogoda towarzyszyła im przez cały dzień. Pierwszym punktem w programie było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, gdzie młodzież samodzielnie eksperymentowała i majsterkowała przy licznie udostępnionych eksponatach. Następnie grupa udała się do Planetarium. Po zajęciu miejsc, załoga „wyruszyła na pierwszą turystyczną wycieczkę ku Saturnowi”. W trakcie wyprawy uczniowie dowiedzieli się jak poruszają się planety, z czego składają się pierścienie Saturna oraz jak wygląda międzyplanetarny śmietnik. Około godzinna wycieczka w kosmos minęła zdumiewająco szybko i dostarczyła zebranym niezapomnianych wrażeń, a zarazem zaostrzyła apetyt. Obiad uczniowie zjedli w pięknej restauracji „Po Wiśle”, a następnie pełni sił, w obecności przewodnika wybrali się w dalszą wycieczkę po stolicy. Uczniowie wraz z opiekunami i przewodnikiem do następnego punktu wycieczki udali się metrem. Z podziemnej stacji metra przemieścili się pod Pałac Kultury i Nauki, gdzie po krótkim wprowadzeniu i ciekawostkach związanych z tym miejscem udali się na Taras Widokowy, który znajduję się na 30 piętrze budynku, skąd podziwiali panoramę miasta.
Następny punkt wycieczki to spacer najciekawszymi zakątkami Warszawy. Był Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza i zmianą warty, Krakowskie Przedmieście z Pałacem Prezydenckim oraz Serce Warszawy – Stare Miasto. Strudzeni ale bogatsi w nową wiedzę i doświadczenia uczestnicy wyprawy wrócili do domu w godzinach wieczornych.

 

Więcej zdjęć

Powrót do pełnej listy aktualności